Centrum bezbolestnej liposukcie

a epilácie 3. generácie

VIP clinic
DOMOV PONUKA CENNÍK O NÁS KONTAKT PARTNERI
FORMOVANIE POSTAVY PRÍSTROJOVO IPL EPILÁCIA LIFTING TVÁRE FOTOOMLADENIE TVÁROVÉ PRÍSTROJOVÉ OŠETRENIA PARAFANGO DERMAROLLER MEZOTERAPIA

Copyright ©2013 VIP clinic | Webdesign by AIDA STUDIO - Daniela Buchláková

Dermaroller mezoterapia


Mezoterapia je postup, pri ktorom sa do pokožky a do strednej vrstvy kože aplikujú látky, ktoré zlepšujú estetický vzhľad kože. V prípade dermarollerovej  mezoterapie sa miesto injekčnej ihly využíva valček pokrytý stovkami mikroihličiek z ušľachtilej ocele.


Dermaroller mechanicky mikrotraumatizuje kožu a v následnom procese hojenia aktivuje fibroblasty s následnou novotvorbou kolagénu. Dochádza k proliferácii endotelu (výstelka ciev) v kapilárach kože, vzniká nové vetvenia kapilár, zlepšuje sa tak prekrvenie a zásobenie kože. Súčasne sa dopraví vzniknutými mikrokanálikmi účinná látka do spodných vrstiev pokožky a škáry. Mikrokanáliky sa uzatvárajú v priebehu niekoľkých minút a zanechávajú účinné látky v koži, a tie pôsobia na omladenie a ozdravenie pleti. Povrch kože nie je poškodený, nie je ani narušená ochranná funkcia pokožky a čo je dôležité, je histologicky preukázateľné rozmnoženie kolagénových vlákien, ktoré sú najdôležitejšie v procese vypínanie pokožky.Indikácie peercing dermarollerovej mezoterapie


Obnova mladistvého vzhľadu pokožky

Revitalizácia a rehydratácia tváre, krku, dekoltu a chrbta rúk,  strie, potlačenie drobných a stredných mimických vrások v oblasti tváre a krku, jazvy vrátane hypotrofických (vkleslých), pórovitá pokožka, jazvy po akné, celulitída (hyperlipotrofie), hyperpigmentácie - zosvetlenie benígnych hyperpigmentácií vrátane melazma.


Valček Dermaroller - ako to funguje?

Ošetrenie je vhodné kombinovať s gélovou maskou - BIO CELL MASK obohatenou o kolagén a ceramidy k zvýšeniu účinku, urýchleniu hojenia a rýchlejšiemu odzneniu začervenania. Mezoterapia predlžuje účinky aplikovaného botulotoxínu a výplňových materiálov.


Na našom pracovisku aplikujeme klasickú injekčnú mezoterapiu a taktiež úplne novú peercing -rollerovú mezoterapiu, ktorá je vhodná zvlášť pre ženy, ktorým je injekčná aplikáciá nepríjemná. Mezoterapia býva niekedy zamieňaná s výplňami, to je však chybné. Výplne obsahujú vždy zosieťovanú kyselinu hyaluronovú, ktorá má iné vlastnosti.


Ako ošetrenie prebieha?

Po dezinfekcii pleti sa najprv nanesie mezoterapeutické sérum na pleť (kyselina hyaluronová, depigmentačné sérum, atď.). Potom sa vykoná peercing-rolling stanoveným postupom. V koži sa vytvoria tisíce mikroskopických pórov. Látky sa dostanú do kože oveľa rýchlejšie, hlbšie a v oveľa väčšej koncentrácii, ako pri kozmetickej aplikácii krému alebo séra. Zákrok trvá 15 až 30 minút. Metóda je spojená s minimálnymi rizikami a je všeobecne dobre znášaná. Na rozdiel od klasickej mezoterapie umožňuje ošetrenie väčších plôch vrátane hrudníka, brucha alebo zadku. Ihneď po ošetrení je pleť začervenaná, toto do druhého dňa odznie.


Koľkokrát sa ošetrenie opakuje?

Záleží na type problému. Všeobecne sa odporúčajú kúry -  4 až 6 sedení podľa typu lokality a problému 1x týždenne. Potom by mala nasledovať prestávka v rozpätí 3 až 9 mesiacov.


Ako sa na zákrok pripraviť?

Žiadna špeciálna príprava nie je potrebná. Na ošetrenie príďte najlepšie bez nalíčenia. Ak to nie je možné, budete odlíčené pred ošetrením. Inú kozmetiku aplikujte najmenej 5 hodín pred zákrokom.


Prečo pôsobí peercing rollerová terapia proti hypotrofickým jazvám - vkleslé jazvy po akné?

Novotvorba kolagénových vlákien vedie k spevneniu (zhutneniu) škáry a vyplneniu atrofických jaziev. Tieto jazvy môžu vznikať po akné, kiahňach, prípadne po úrazoch. Jediný vpich ihlou nemôže ovplyvniť atrofické jazvy, ale tisíce ihličiek na valci dermarolleru áno.


Je zákrok bolestivý?

Zákrok je spojený len s pocitom tlaku miernej až strednej intenzity, ktorý však môže byť pre niektoré osoby nepríjemný. Pred zákrokom môžete požiadať o povrchové znecitlivenie vo forme krému.


Ošetrenie prebieha aplikovaním vysokoúčinného koncentrátu kyseliny hyalluronovej, ošetrenie dermarollerom a luxusnou hydratačnou maskou s kolagénom a ceramidmi.


Pre lepší účinok je vhodné kombinovať s rádiofrekvenciou tváre.